Přeskočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Vyhledávání

Úvod » Avenna » Co je to Avenna? » Kde se nachází příčina všech nemocí?

Kde se nachází příčina všech nemocí?

Ačkoliv žijeme v moderní době, která oplývá všemi možnými vynálezy a přístroji, o kterých se lidem kdysi "ani nezdálo", tak pořád existují obory, ve kterých vědci i dnes tápou.

Jedním z takovýchto oborů je i medicína. Lékaři sice dnes operují pomocí robotů, mají k dispozici různé moderní vyšetřovací přístroje, kterými dokážou dopodrobna prohlédnout jakoukoli část lidského těla a přesto všechno lékaři ani dnes neumí přesně zodpovědět základní otázku:

Co je tím impulsem, který spouští nemoc?

Ten, kdo se více zajímal o medicínu, zná, že i když jsme zdraví, tak v našem těle máme i "špatné" bakterie, které tam máme dlouhá léta, aniž bychom s nimi měli nějaké problémy.

U některých lidí však najednou dojde k tomu, že ta "špatná" bakterie se "rozhodne" škodit a způsobí člověku nějakou nemoc.

A právě na to, proč ta "špatná" bakterie najednou změnila svoje chování, neumí lékaři pořádně odpovědět. Lékaři vám obyčejně na tuto otázku odpoví něco ve stylu: "Ta bakterie vybočila z řetězce, začala se rychle rozmnožovat a napadat ty "hodné" bakterie a to způsobilo vaše problémy." Lékaři tedy bravurně umí popsat změnu chování této bakterie, ale proč to ta bakterie začala dělat, vám konkrétně nepoví.

V takových chvílích ještě pacienti často slýchávají, že změnu chování oné bakterie způsobilo oslabení imunitního systému. Jenomže ani toto zdůvodnění lidem, kteří o celé věci více do hloubky přemýšlejí, příliš nesedí. Vždyť za celý život, co ve svém těle mají onu "špatnou" bakterii, měli přeci x-krát oslabenou imunitu, když byli nemocní a přesto ta bakterie byla v klidu a proč se to tedy stalo zrovna teď?

Takových nezodpovězených otázek "Proč?" v dnešní době mají pacienti hodně:

  • Proč mě pořád bolí hlava, když lékaři mi tvrdí, že jsem v pořádku?
  • Proč mi opakovaně "nastydávají" ledviny, když nosím teplý ledvinový pás, takže jsem nastydnout nemohl?
  • Proč mi ty léky nezabírají?
  • Proč jsem neustále tak nemocný?
  • Proč naše děti mají tak často angíny?
  • Prostě proč?

Troufáme si tvrdit, že lékaři nebudou umět na tyto otázky zodpovědět do té doby, dokud příčinu všech nemocí nepřestanou hledat pomocí mikroskopů, rentgenů, magnetických rezonancí apod. Lékaři totiž chybují v tom, že spouštěcí impuls nemocí hledají v  těle samotném či v jeho hmotném okolí. Tam ji však najít nemohou, protože ona se nachází tam, co mikroskop, rentgen ani magnetická rezonance nic nevidí.

Příčina všech nemocí se totiž skrývá v psychice člověka.

Z toho tedy vyplývá, že když člověk dohledá a následně i napraví to, co je v jeho psychice špatně, odbourá tím i příčinu své nemoci a uzdraví se.

Tento přístup k nemoci však klasická medicína popírá a stále se zaměřuje pouze na lidské tělo a vliv psychiky na něj opomíjí. Bohužel pak dochází k tomu, že i přes všechen pokrok se klasická medicína dostává čím dál tím víc do úzkých a paradoxně přibývá nemocí,  které neumí vyléčit.
Ještěže se již objevují první vlaštovky, kdy i u některých nemocí klasická medicína připouští, že jsou způsobené psychikou...

Přihlášení

Uživatel: Nepřihlášen

Registrace

PŘÍBĚHY ZE ŽIVOTA S RADAMI OD KAROLÍNY

Karolína je literární postava, které vdechly život Hana Přádová a Katarína Kuňová.

Po vzoru svých autorek se Karolína věnuje psychosomaterapii.

Příběhy vás zavedou do jejího studia, kde poskytuje konzultace svým pacientům
a zazní v nich mnoho zajímavých rad, které vám mohou změnit život k lepšímu.

| Nahoru | Mapa stránek