Přeskočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Vyhledávání

Úvod » Články » Novinky » Že by nový člen "naší sekty"?

Že by nový člen "naší sekty"?

Senzacechtivá média mají minimálně 15 let o Avenně svoji mantru. Tou mantrou je „Avenna je sekta“.

Za celá ta léta většinu z čtenářů těchto médií nenapadlo, že média nikdy nezmínila bližší technická a logická fakta o této údajné sektě:

  • podmínky členství v sektě
  • počet členů v sektě
  • vývoj sekty – zda počet členů upadá či nikoli
  • výpovědi odpadlíků ze sekty (např. co že se jim v té sektě dělo, cože po nich ty dvě sektářky chtěly, kvůli čemu ze sekty utekli)
  • nakolik byli tito odpadlíci onou sektou následně pronásledováni.

Toto by přece bylo úžasné sousto, které by médiím mnohonásobně zvýšilo počet senzacechtivých čtenářů.

Nic takového se za celá léta nedělo, i když pokusy byly, ale vždy ztroskotaly na jediném  – na členství...

Čtenář s jemnocitem lehce zjistí, že tato média lžou a manipulují. Jednoduše totiž odhalí nejzásadnější fakt: Avenna nemá, nikdy neměla a nikdy nebude mít žádné členy.

Čtenář s jemnocitem si tudíž odvodí i další fakta:

  • Avenna nemůže být sektou, protože nemá členy. Bez členů být sektou – to opravdu nejde.

  • Avenna je pouhé označení naprosto unikátní metody sebeuzdravování vycházející z poznatků o psychosomatice, doladěná do nejmenších detailů (na rozdíl od podobných metod ve světě).

  • Kdo se jednou naučil tuto metodu, za kterou řádně zaplatil, a používá tuto metodu ve svém soukromí nezávisle na lektorkách, nemůže být členem sekty. To snad dá rozum...

Jemnocitnému čtenáři dojde, že během 19 let veřejného (nikoli individuálního) prezentování této metody (počítáno od prvního zveřejnění této metody, kdy první přednáška spojená s touto metodou byla v říjnu 1998 v Benešově) už by se mohlo těchto členů sekty vyrojit dost.

A pokud se těchto členů za ta léta nevyrojilo dost, tak by jemnocitnému čtenáři mělo být divné, proč se tedy představitelky údajné sekty nezřekly této metody a raději si nechávají přes média kazit pověst, která jim zcela jistě ztěžuje společenské uplatnění a vůbec – otravuje jim život (což tedy opravdu ztěžuje a opravdu otravuje)...

Odpověď je jednoduchá: Tato metoda je nedílnou součástí života, které se nelze zříci. Bez této metody by představitelky Avenny byly nemocné, bezmocné a byly by odkázány na klasickou či alternativní medicínu – a to je pro ně to nejhorší řešení. Proč by to dělaly, když si díky své metodě mohou účinně poradit s nemocemi samy, a to nezávisle na vnějších okolnostech, což ani metoda alternativní, ani klasické medicíny neumožňuje? 

Paradoxně dochází k převratné době: tuto metodu začíná uznávat i klasická medicína, a to nikoli řadoví lékaři pokoutně z "Horní-Dolní", nikoli nějaká medicínská "béčka".

Tuto metodu (sebeuzdravování vycházející z psychosomatiky) začínají uznávat i špičkoví lékaři v ČR i ve světě.
Prozatím jim uniká hlubší podstata fungování psychosomatiky, kterou podrobně popisuje Avenna. Doposud totiž žádná ucelenějšího a funkčnější metoda než Avenna neexistuje. 

V současnosti se zrak těchto špičkových lékařů obrací k syrové, neucelené psychosomatice, kdy si začínají vědecky ověřovat fakt, že všechny, opravdu všechny, nemoci vznikají v psychice.

Tuto metodu ovšem nazývají honosněji, a sice biomodulační medicína. Zatím nemají přesné a konkrétní postupy k uzdravování, ale už vědí, že každá nemoc vychází z psychiky, protože si to vědecky ověřili... My jsme si to nejen ověřily v praxi, ale navíc máme i jedinečné návody, jak se uzdravit – a proto máme náskok...

K psychosomatice se hlásí i renomovaný lékař-imunolog, který byl jako první český lékař přijat do Královské lékařské společnosti Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Je členem Italského řádu lékařů v Neapoli a vedoucím imunologem italské společnosti Ischia Salus. Mezinárodně působí jako konzultant ve 12 zemích a je členem Oxford Research Institute of Immunology a italské psychoneuroimunologické společnosti.

Jeho názory jsou shodné s Avennou, akorát nejsou dotažené do detailů a do praxe a ani nenabízí konkrétní funkční návody.

V časopise Reflex byl v červenci tohoto roku (2017) zveřejněn rozhovor s právě tímto lékařem: Za rakovinu může špatná nálada. Vše si člověk vyléčí sám, i poškozenou míchu, tvrdí lékař.

Zajímavé, že J. X. Doležal, který nás tak tvrdě za naši metodu pranýřuje, na toto šokující zjištění jeho kolegy, dokazující, že máme pravdu, mlčí.

Pro úplnost zde uvádím další zajímavé odkazy:

Množící se názory, jako má MUDr. Šula, zcela jistě způsobí vytvoření skupiny lidí, kteří se přikloní k této metodě a zanevřou na klasickou medicínu. Co si s tím pak počnou senzacechtivá média zaměstnávající novináře bez jemnocitu?

Přiřadí tohoto lékaře do naší údajné sekty? Udělají z něho třetího člena sekty?
Přiřadí i další lékaře a jejich pacienty, kteří postupně přejdou na tuto metodu (uzdravování s využitím poznatků psychosomatiky), do Avenny a rovněž je onálepkují nálepkou „sektář“?

Kdy konečně nahlas média uznají, že uplatňování námi 19 let prezentovaných psychosomatických postupů, jako jediné skutečné a trvalé cesty k uzdravení, není sektářstvím?

Už by bylo skutečně na čase, aby média přestala s novodobými inkvizičními praktikami veřejného pranýřování našich osob a místo toho raději spolupracovala na rozšiřování povědomí o metodě, která přináší ryzí a trvalé zdraví. Obzvlášť když už je psychosomatika i vědecky ověřena ve špičkových kruzích klasické medicíny a aplikována špičkovými zahraničními pracovištěmi. Nebo ani tento fakt není dostatečnou senzací?

Autor: Katka Kuňová
Volně přístupný článek

Komentáře

Pravdivé...

Dobrý den,

je smutné sledovat, jak je kdo zaujatý a jaké chování pak uplatňuje. Když pak ještě do toho neumí uznat svou chybu a to, že se mýlil, tak se dostává do "nelehké" situace, která způsobuje jen další bolest:-(.
Pan Robert to s přáním pro nepřející, v závěru svého komentáře, napsal skvěle!
Tuším, že tyto energie a tlak nejsou pro vás ani paní Přádovou vůbec jednoduché a i když si s nimi umíte částečně poradit, tak z dlouhodobého hlediska mohou být dost vyčerpávající a obtěžující. O rovině nespravedlnosti se snad ani zmiňovat nemusím:-(. Přeji vám hodně síly a dostatečného nadšení pro další vaše fungování a předávání vašeho poselství světu!

Přidáno: 2. 11. 2017 8:39
[9] Vlaďka

Moc hezky a výstižně napsané.

Přidáno: 31. 10. 2017 8:04
[8] Robert Hruby

Pro novinarske lemply jako idnes, reflex a p.Vojtisek, kdyby nahodu na stranky opet zabrousili, ponevadz pod clankem "dalsi clen sekty" neni diskuze. Nevim, jestli mam jemnocit, ale pokud chci delat seriozni novinarinu, tak si alespon overim fakta; kdo ma dceru, kdo syna, kdo kaze pozitivni mysleni a kdo spravedlnost a hlas svedomi...atd. Reflex nectu a idnes je normalni bulvar, bez jakekoliv urovne. Za sebe muzu rict, ze Avennu znam 15 let, nikdy se mnou nemanipulovali, nevidirali, nenutili me je navstevovat nebo jejich prednasky (to jsem delal dobrovolne), ani me nestrasili peklem, jako to delaji napr. sekty na zaklade islamu ci krestanstvi (a vim, o cem mluvim, videl jsem to na vlastni oci). Navic duchovnimi smery se dnes zabyva opravdu spousta lidi a o vsech byste tedy mohli prohlasit, ze jsou "blazni". Pani K. a P. me posunuly v zivote tak daleko (v pozitivnim smyslu), jako nikdo jiny. Kdo si opravdu chce dat tu praci a precist si napr. volne pristupne clanky, nenarazi na nic, co by nebyla pravda nebo v rozporu se svedomim. Kazdy muze mit jiny nazor, ale to neznamena, ze by mel skodit jinym. Vam vsem neprejicim preji, abyste narazili take na takovou "sektu" jako je Avenna, aby vam otevrela oci a posunula vas v zivote dal, k necemu lepsimu a smysluplnejsimu.

Přidáno: 30. 10. 2017 20:12

Nový komentář

Bez práce nejsou ...

 

Prosíme vás, abyste komentáře psali v souladu s dobrými mravy.
Nevhodné komentáře budou zablokovány.

Internetové adresy začínající http://, https:// a ftp:// budou převedeny na odkazy.

Tučné písmo můžete vložit pomocí [b]text[/b], pro kurzívu použijte [i]text[/i].

Přihlášení

Uživatel: Nepřihlášen

Registrace

PŘÍBĚHY ZE ŽIVOTA S RADAMI OD KAROLÍNY

Karolína je literární postava, které vdechly život Hana Přádová a Katarína Kuňová.

Po vzoru svých autorek se Karolína věnuje psychosomaterapii.

Příběhy vás zavedou do jejího studia, kde poskytuje konzultace svým pacientům
a zazní v nich mnoho zajímavých rad, které vám mohou změnit život k lepšímu.

| Nahoru | Mapa stránek