Přeskočit na obsah | Přeskočit na navigaci

Vyhledávání

Úvod » Články » Osud - běh života » Rubrika: Náměty k zamyšlení » Mají lidé lpět na tom, aby z dovolené přijeli do bronzova opálení?

Mají lidé lpět na tom, aby z dovolené přijeli do bronzova opálení?

Je čas prázdnin. A to je doba, kdy se mnoho lidí vydává na dovolenou. A každý na dovolenou odjíždí s jinou představou, jak tam bude trávit svůj volný čas.

Dnešní článek bude o lidech, kteří na dovolenou odjíždějí s prvořadým cílem: opálit se do bronzova, mnohdy i za jakoukoli cenu.

Na každé dovolené se můžeme potkat s lidmi, jejichž hlavní náplní je celé hodiny nehybně se opalovat a natáčet se tak, aby sluneční paprsky dopadaly na co největší plochu jejich těla, aby byli opálení pokud možno ze všech stran rovnoměrně.

Já sama znám paní, která celých deset dnů své dovolené u moře strávila tím, že v dopoledních hodinách, kdy sluníčko začalo svítit intezivněji, šla na pláž, lehla si na osušku a téměř nehybně se opalovala až do podvečerních hodin, kdy sluníčko opět ztratilo na své intenzitě. Celou tuto dobu se pravidelně každou hodinu poposunula i s osuškou směrem za sluníčkem. A když už jí bylo hodně veliké teplo, tak šla do moře, tam se pouze smočila a honem se vrátila opalovat, aby zbytečně nepromarnila ani minutu opalování.

Na letošní dovolené jsem dokonce viděla paní, která tento systém ještě "vylepšila". Ta se již nechodila ovlažit do moře. Ta si přivezla vodní rozprašovač na kytky a postříkávala se s ním vždycky, když už jí bylo velké teplo.

Proč to někteří lidé dělají?

Tito lidé, pro které je prvořadé přijet z dovolené do bronzova opálení, by se měli v první řadě zamyslet, zda jejich žebříček životních hodnot je správný.

Potřebují snad svým opáleným tělem druhým dokázat to, že mají peníze na to, aby si mohli dovolit drahou dovolenou u moře?

Tito lidé by si měli uvědomit, že vůbec není důležité kde byli, jestli na Floridě, na Kanárských ostrovech či u Máchova jezera či na Šumavě. Krásnou dovolenou lze totiž prožít kdekoli.

Podstatné je to, jaké pocity si ze své dovolené přivezli. Zda tam byli šťastní a prožívali radost, jestli svoji dovolenou prožili se správnými lidmi, se kterými si rozuměli apod.

Tím, že si člověk předplatí dovolenou na Floridě, nemá ještě zaručeno, že tam bude šťastný. O pocit být šťastný se každý totiž musí přičinit sám.

A nebo snad podlehli falešnému kultu těla, který je poslední dobou bohužel podporován i mediálními prostředky?

Pro mnoho lidí je bohužel poslední dobou velmi důležitý vzhled člověka, podle kterého falešně posuzují kvalitu každého.

Cožpak to, že má někdo ideální míry své postavy, že je opálený apod., je zárukou toho, že je to člověk pravdomluvný, zodpovědný, spolehlivý, upřímný?
Je snad čokoládově opálená pokožka důkazem toho, že byli na dovolené šťastní?

Názor těchto lidí je absolutně nesprávný, protože zaměnili svoje životní hodnoty.

Vůbec není podstatné, kde člověk na dovolené byl a kolik ta dovolená stála peněz. Není správné ani lpět ani na tom, zda člověk přijede z dovolené do bronzova opálený. Nejdůležitější je, aby člověk na dovolené byl šťastný.

Autor: Hanka Přádová
Volně přístupný článek

Hodnocení článku: 1,77

Známkování je stejné jako ve škole.

Zaslat článek e-mailem

Zaujal vás tento článek a chcete odeslat vašim známým odkaz na něj? Můžete k tomu využít náš jednoduchý formulář.

Bez práce nejsou ...

 

Komentáře

Doposud nikdo nereagoval, můžete být první.

Nový komentář

Bez práce nejsou ...

 

Prosíme vás, abyste komentáře psali v souladu s dobrými mravy.
Nevhodné komentáře budou zablokovány.

Internetové adresy začínající http://, https:// a ftp:// budou převedeny na odkazy.

Tučné písmo můžete vložit pomocí [b]text[/b], pro kurzívu použijte [i]text[/i].

Přihlášení

Uživatel: Nepřihlášen

Registrace

PŘÍBĚHY ZE ŽIVOTA S RADAMI OD KAROLÍNY

Karolína je literární postava, které vdechly život Hana Přádová a Katarína Kuňová.

Po vzoru svých autorek se Karolína věnuje psychosomaterapii.

Příběhy vás zavedou do jejího studia, kde poskytuje konzultace svým pacientům
a zazní v nich mnoho zajímavých rad, které vám mohou změnit život k lepšímu.

| Nahoru | Mapa stránek